Części tuningowe i zamienne do skuterów SCOOTER WEEKEND

Xenon w skuterze , potrzebna pomoc .

Porady i rozmowy o poprawie wyglądu jednośladów

Xenon w skuterze , potrzebna pomoc .

Postprzez sokol-98 27 kwi 2010, o 19:20

Chciałbym się dowiedzieć jak będzie świecić zwykła żarówka w soczewce xenonowej ?? Znalazłem dzisiaj 2 soczewki i chciałbym się dowiedzieć czy jak włoże do nich zwykłe żarówki H4 , cz to będzie świecić normalnie ?? Nie chce nikogo oślepiać i nie chce żeby zabrano mi dowód .
sokol-98
Skutermaniak

Re: Xenon w skuterze , potrzebna pomoc .

Postprzez Krasik 28 kwi 2010, o 15:45

Np srka ma soczewkowe światła seryjnie i jest git, nie wiem po co ci soczewka jak coś to już xenon lepiej zrobić.
Krasik
Poland Sqter Master

Skuter: Wolnyy

Postprzez Dr_Acula 28 kwi 2010, o 17:30

Ksenony same w sobie dają więcej światła, ale jak tam wsadzisz normalną żarówkę to projektorówki w ten sposób nie zrobisz. A co do legalności takich xenonów-samoróbek z allegro to chyba nie trzeba nic mowić (jest coś takiego jak homologacja...).
Dr_Acula
Dawca organów

Skuter: Rieju RRX

Postprzez deathmind 28 kwi 2010, o 19:25

Chłopaki on mówi o soczewkach + zwykłe żarówki z tego co widzę. Wyjaśnię więc koledze - faktycznie patrząc na auta ciężko nie odnieść wrażenia, że ksenon poznasz po soczewce w lampie. W skuterach natomiast choćby w sr w soczewce masz zwykłą żarówkę bez przetwornicy. Świeci tak samo jak zwykła konstrukcja tylko tutaj rozproszeniem światła zajmuje się soczewka, a nie jak w przypadku klasycznego rozwiązania - odbłyśnik. Do zamontowania oświetlenia ksenonowego nie potrzeba wcale soczewki. Wystarczy żarnik czyli coś podobne do żarówki h7 warty zazwyczaj ok 50-100 zł + przetwornica napięcia (oczywiście z homologacją, a nie jakiś badziew skręcany u mietka z części z allegro) i tyle. Ładujesz w klasyczny odbłyśnik dając najlepiej jakąś podkładkę ochronną (żeby nie stopiło odbłyśnika) żarówkę i masz ksenon :-) Reasumując jeśli kupiłeś 2 soczewki to śmiało możesz wsadzać tam h4 i jeździć.
deathmind
Master Custom

Skuter: Sprzęgło od Żuka

Postprzez sokol-98 28 kwi 2010, o 19:39

Dzięki , na taką odpowiedz czekałem .
sokol-98
Skutermaniak

Postprzez Arbiter 2 maja 2010, o 23:45

NIe ma soczewek na żarówke H4. MOżesz znaleźć np H7, H1, H3, ale światła nie zyskasz soczewką
Arbiter
Skutermaniak

Postprzez sokol-98 3 maja 2010, o 08:04

wiem że nie ma , dlatego bym ja przerobił , mi chodzi głównie o efekt wizualny , dużo lepiej sie prezentuje lampa z soczewką :-D
sokol-98
Skutermaniak

Powrót do Tuning Optyczny